NoroLim

Dziesięciolecie

          15 września 2012 nasz zespół dotarł szczęśliwie, choć nie bez trudu, do dziesięciolecia działalności. Uczciliśmy to koncertem jubileuszowym, podczas którego po raz pierwszy zaprezentowaliśmy naszą nową płytę pt. Fatamorgana. Gości mieliśmy mnóstwo znamienitych i sympatycznych, gościny udzieliło nam myślenickie liceum, a pyszny poczęstunek zapewnił ośrodek "Jałowcowa Góra" z Dobczyc.

          Łatwo przez te dziesięć lat nie było. Łagodna, niezbyt "medialna" muzyka oraz niełatwe do zapamiętania teksty nie sprawiły, że zrobiliśmy oszałamiającą karierę. Daje nam za to ta nasza twórczość mnóstwo satysfakcji i przyjemności, a po naszych gościach sądząc - nie tylko nam. Miło było usłyszeć komentarze, że to dobrze, iż nie zmieniliśmy stylu, nie daliśmy się uwieść modzie i trendom. Taki jest nasz cel - rozwój pod każdym względem - tak, zmiana stylu - nie.

          Dziękujemy wszystkim, którzy przez te lata przyczynili się do tego, że 15 września 2012 mogliśmy powiedzieć żartobliwie o naszym zespole, że "już dycha, a jeszcze dycha". Wsparcie ludzi, którzy lubią nas słuchać (nie nazwę ich fanami, bo to nie ten styl), wsparcie instytucji kultury oraz władz lokalnych, wsparcie osób działających w sferach parlamentarnych, a także  wsparcie naszych rodzin i przyjaciół - to wszystko dodane do naszej ciężkiej, choć ukochanej pracy, sprawiło, że uważamy te 10 lat za bardzo udane.

          5 wydanych płyt, około 100 napisanych utworów, 250 koncertów, 17.000 km tras koncertowych.  Nagroda Starosty Myślenickiego w dziedzinie kultury. Więcej nagród nie mamy - nie startujemy w konkursach ani festiwalach. Taki styl... i jest nam z tym dobrze.

          Z okazji jubileuszu otrzymaliśmy kilka listów, ukazało się kilka artykułów. Oto niektóre z nich.

 

Najbliższe koncerty
pozostałe »